Łazienki Królewskie w Warszawie to zabytek z czasów XVIII wieku. Znajdują się one w dzielnicy Śródmieście, a ich nazwa pochodzi od znajdujących się na tym terenie Łaźni. W XVIII wieku Łazienki zostały przebudowane przez Stanisława Augusta Poniatowskiego na pałac otoczony czterema zjawiskowymi ogrodami – królewskim, romantycznym, modernistycznym oraz chińskim. W Łazienkach Królewskich chłonie się kulturę. Aranżacja tej przestrzeni na przestrzeni lat bardzo się zmieniała. W czasie II Rzeczpospolitej Łazienki Królewskie stały się własnością Skarbu Państwa, a mienie zostało wywiezione na wschód. Łazienki zostały zwrócone dopiero w 1921 roku.

Przestrzeń, która zachwyca!

W Łazienkach Królewskich na zwiedzających czeka sporo atrakcji, które cieszą wzrok oraz potrafią poruszyć najczulsze struny. Piękny, drewniany hipodrom z trybunami uważanymi za jeden z najpiękniejszych obiektów tego typu w Europie to element, który koniecznie trzeba zobaczyć podczas spaceru w tym miejscu. Łazienki są bijącym sercem Warszawy, które przetrwało wojnę i okupację, będąc z pietyzmem później odbudowanym. Ilość zabytków znajdujących się w tym miejscu jest naprawdę spora. Tutaj kulturę i historię chłonie się z każdym, kolejno stawianym krokiem. Jest to miejsce, które nada się zarówno do samotnych refleksyjnych wędrówek, jak i spotkań w gronie rodziny i bliskich. Spędzi się tutaj niezapomniane chwile, które z pewnością sprawią, że do Łazienek Królewskich niejeden raz będzie się powracać.

Łazienki Królewskie – uczta dla zmysłów

Zabytki, rzeźby, ogrody – w Łazienkach Królewskich każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to miejsce, w którym o chwilę wyrafinowanego zapomnienia nie jest trudno. Będąc otoczonym wysublimowanym pięknem, myśli płyną spokojniej, a duch ładuje się pozytywną energią bijącą z otoczenia. To miejsce, do którego się wraca – i powinno zresztą. To tutaj bez problemu można się zetknąć z wyższą kulturą i chłonąć piękno minionych czasów w swoim własnym, niezaburzonym rytmie. Co więcej, w ciągu roku właśnie w tym miejscu odbywa się wiele wydarzeń i spotkań o charakterze kulturalnym.