„Black&White is the new Gold!” – przekonuje plakat reklamujący wystawę i spotkanie autorskie z jednym z najlepszych polskich fotografików. „Sztuka [jest] cenniejsza niż złoto” – twierdził Jan Białostocki, jeden z najwybitniejszych polskich historyków sztuki. Zdjęcia Szymona Brodziaka w tej kwestii są koronnym dowodem…

Szymon Brodziak należy do tych najlepszych. Jego fotografie są wysublimowane, estetycznie wysmakowane do granic możliwości. Dramatyczny kontrast czerni i bieli, urzekające pięknem bohaterki zatrzymanych w kadrze opowieści, oniryczne scenerie z omszałymi zamkami lub industrialem w tle filmowa kreują malowniczość godną Oscara. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes, został uznany za najlepszego na świecie fotografa czarno-białych kampanii reklamowych przez jury FashionTV Photographers Awards (2013).  Zdobył 1. miejsce w konkursie World’s Top 10 Black & White Photographers 2019 by One Eyeland. Był też najmłodszym artystą, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii – legendarnej Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie (2015).

W czwartek (7 września) o godz. 19:00 w Elektrowni Powiśle (na tarasie Lumen Rooftop Bar) artysta podzielił się opowieścią o historii powstania swoich wielokrotnie nagradzanych fotografii. Nie był gołosłowny, bo jego prace można było podziwiać na miejscu. A ponadto kupić. Po premierze autorskich i kolekcjonerskich dzieł w Elektrowni Powiśle, trafią one do oferty czasowej DESA Modern.