Plac zabaw w Parku nad Balatonem oraz otoczenie Żłobka nr 61 przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1a zazielenią się już w październiku – informuje dzielnica Praga-Południe, która w ramach projektu „Zielone miasto – przyjazne miasto” nawiązała współpracę ze spółką Veolia Energia Warszawa S.A..

 – Patrzę na Pragę Południe przez pryzmat dzielnicy kultury, sportu i zieleni. Posadzimy drzewa tam, gdzie zieleni potrzeba najbardziej – na dynamicznie rozwijającym się Gocławiu” – mówi Tomasz Kucharski Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Park nad Balatonem to ważne miejsca na mapie Gocławia. Od paru lat jest jednym z najbardziej lubianym miejsc rodzinnych spacerów i pikników. Teraz, zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, pojawią się tam kolejne drzewa, które już w przyszłym roku zacienią plac zabaw, dając dzieciom więcej tlenu, a także pozwalając opiekunom spędzić czas w upragnionym chłodzie. – Obok żłobka zasadzimy wspólnie z dziećmi i wolontariuszami Veolii 25 drzewek – zapowiada dzielnica.

Nie jest to jedyny projekt, przy którym Praga-Południe współpracuje z Veolią. Dzięki rozbudowanemu programowi podłączania ciepła sieciowego firma sukcesywnie zaopatruje kolejne południowopraskie kamienice w ciepłą wodę z miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki tej kooperacji znikają tzw. „kopciuchy”, emitujące smog i gazy cieplarniane i zastępowane są ciepłem sieciowym – bezpiecznym, wygodnym i ekologicznym. A przy tym najtańszym. 

 – Cieszy nas, że Veolia, która jest partnerem miasta w budowaniu Zielonej Stolicy, może liczyć na zaangażowanie władz Dzielnicy Praga-Południe i jej mieszkańców w tworzenie nowych zielonych terenów. Liczymy na to, że z podobną pasją w nasze lokalne inicjatywy zaangażują się kolejne dzielnice, przyczyniając się w ten sposób do ograniczenia smogu, poprawy jakości powietrza i podniesienia komfortu życia mieszkańców” – mówi Paweł Orlof, prezes zarządu Veolia Energia Warszawa.