Co robić w weekend w Warszawie? To pytanie niejeden z nas zadaje sobie co tydzień. Oferta wydarzeń w stolicy jest z pewnością bardzo bogata, lecz… Wizja bankructwa w przypadku wypadu czteroosobową rodziną do kina, teatru lub filharmonii potrafi skutecznie wyhamować niejeden pociąg do kultury.

 

Do wszelkich okazji – wiadomo – trzeba mieć dobre OKO. To dobra wiadomość dla wszystkich oszczednickich – nieważne – z musu czy z wyboru. Nie trzeba być Rockefellerem, ani przymierać głodem przez resztę tygodnia, aby w spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi wartościowo i z korzyścią dla intelektu. Trzeba po prostu wiedzieć gdzie.

Ośrodek Kultury Ochoty OKO oferuje możliwość skorzystania z bogatej oferty kulturalnej – film, teatr, wystawy – za darmo lub niewielkim kosztem

Kino za darmo, koncerty za grosze

Wypad do multipleksu to nie jest tania sprawa. Nie dość, że weekendowe ceny biletów szybują kosmicznie w górę, to jeszcze na ogół wypada nam kupić obowiązkowy popcorn i colę dla dzieciaków, oczywiście z odpowiednią marżą. Można jednak inaczej. Warto zajrzeć do kin studyjnych lub na kameralne pokazy firmowe. I taką właśnie ofertę przedstawia Ośrodek Kultury Ochoty OKO. Za – uwaga – 0 złotych (!) można skorzystać z interesującej oferty filmowej, a w dodatku spotkać się z reżyserami, aktorami i innymi ludźmi związanymi z branżą filmową. W koncertach czy wystawach można partycypować za grosze lub za darmo. No i nie zapominajmy o warsztatach, na których można zyskać nowe umiejętności i poznać pokrewne dusze.

Kultura nie musi być droga

OKO jest instytucją publiczną promującą rozwój kulturalny mieszkańców Ochoty i okolicznych dzielnic. Oznacza to, że nie jest to miejsce nastawione na zysk, a na ludzi. Na ich rozwój i możliwości spędzenia czasu za niewygórowaną cenę.
To miejsce spotkań, gdzie można wymienić się umiejętnościami i wiedzą, rozwinąć talenty i przy tym nie obciążyć swojego budżetu. Okazja, na którą warto się otworzyć.

OKO – Ośrodek Kultury Ochoty

Każdy mieszkaniec Ochoty zna owo OKO. Świetny ośrodek zwany kiedyś domem kultury (piękna nazwa, choć dzisiaj nieco passe). Od dziesięcioleci uczy Ochocian starych i młodych, czym jest kultura – ta wysoka i nieco bardziej popularna. Serdecznie polecamy.