Co robić w weekend w Warszawie? To pytanie niejeden z nas zadaje sobie co tydzień. Oferta wydarzeń w stolicy jest z pewnością bardzo bogata, lecz… Wizja bankructwa w przypadku wypadu czteroosobową rodziną do kina, teatru lub filharmonii potrafi skutecznie wyhamować niejeden pociąg do kultury.

 

Do wszelkich okazji – wiadomo – trzeba mieć dobre OKO. To dobra wiadomość dla wszystkich oszczednickich – nieważne – z musu czy z wyboru. Nie trzeba być Rockefellerem, ani przymierać głodem przez resztę tygodnia, aby w spędzić czas z rodziną czy przyjaciółmi wartościowo i z korzyścią dla intelektu. Trzeba po prostu wiedzieć gdzie.

Ośrodek Kultury Ochoty OKO oferuje możliwość skorzystania z bogatej oferty kulturalnej – film, teatr, wystawy – za darmo lub niewielkim kosztem

Kino za darmo, koncerty za grosze

Wypad do multipleksu to nie jest tania sprawa. Nie dość, że weekendowe ceny biletów szybują kosmicznie w górę, to jeszcze na ogół wypada nam kupić obowiązkowy popcorn i colę dla dzieciaków, oczywiście z odpowiednią marżą. Można jednak inaczej. Warto zajrzeć do kin studyjnych lub na kameralne pokazy firmowe. I taką właśnie ofertę przedstawia Ośrodek Kultury Ochoty OKO. Za – uwaga – 0 złotych (!) można skorzystać z interesującej oferty filmowej, a w dodatku spotkać się z reżyserami, aktorami i innymi ludźmi związanymi z branżą filmową. W koncertach czy wystawach można partycypować za grosze lub za darmo. No i nie zapominajmy o warsztatach, na których można zyskać nowe umiejętności i poznać pokrewne dusze.

Kultura nie musi być droga

OKO jest instytucją publiczną promującą rozwój kulturalny mieszkańców Ochoty i okolicznych dzielnic. Oznacza to, że nie jest to miejsce nastawione na zysk, a na ludzi. Na ich rozwój i możliwości spędzenia czasu za niewygórowaną cenę.
To miejsce spotkań, gdzie można wymienić się umiejętnościami i wiedzą, rozwinąć talenty i przy tym nie obciążyć swojego budżetu. Okazja, na którą warto się otworzyć.

OKO

Każdy mieszkaniec Ochoty zna owo OKO. Świetny ośrodek zwany kiedyś domem kultury (piękna nazwa, choć dzisiaj nieco passe). Od dziesięcioleci uczy Ochocian starych i młodych, czym jest kultura – ta wysoka i nieco bardziej popularna. Serdecznie polecamy.