W piątek 6 stycznia 2023 r., w Kościele Św. Augustyna w Warszawie odbył się koncert noworoczny. Wystąpił mgr sztuki Remigiusz Kuźmiński, dyplomowany wokalista (tenor) i dyrygent, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej i klasycznej oraz dyrygentury jazzowej i klasycznej.
Był to już drugi koncert artysty w tejże świątyni mieszczącej się przy ulicy Nowolipki 18 na warszawskim Muranowie. Poprzedni jego występ miał miejsce w sierpniu 2021 roku.
Artysta wykonał kolędy, pastorałki i utwory zimowe w jazzowym oraz klasycznym stylu. Były to m.in. Cicha noc, Anioł pasterzom mówił, Wśród nocnej ciszy, Pójdźmy wszyscy do stajenki i Bóg się rodzi.
Dokładnie w tym roku mija 36 lat jak Remigiusz Kuźmiński występuje na scenie. Zadebiutował jako sześciolatek i od tamtej pory nie rozstaje się z muzyką. Od momentu ukończenia liceum ogólnokształcącego, średniej szkoły muzycznej i magisterskich studiów muzycznych, zajmuje się profesjonalną pracą sceniczną i nagraniową. Czynnie koncertuje pojawiając się na estradach w całym kraju. Zawodowo i prywatnie związany jest z bydgoskim środowiskiem artystycznym. Wykonuje muzykę z pogranicza jazzu i klasyki. Ma na swoim koncie wydanych kilka albumów płytowych, singli oraz teledysków. Jego twórczość można posłuchać na oficjalnej stronie internetowej www.remigiuszkuzminski.pl.
Warto wspomnieć, że 13 listopada 2022 r. Remigiusz Kuźmiński był gościem programu „Cafe Piosenka” w paśmie ogólnopolskim TVP3. Odcinek z jego udziałem nagrywany był 4 sierpnia 2022 w studio Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Gospodarzem programu jest Ryszard Makowski z Kabaretu OT.TO. Program w całości można obejrzeć tutaj – KLIK