5 stycznia 2022 ukazał się singiel wokalisty Remigiusza Kuźmińskiego pt. „Sercem patrz”. Utwór dostępny jest bezpłatnie na oficjalnej stronie artysty www.remigiuszkuzminski.pl oraz w serwisie YouTube. Kompozycję napisał Maksym Dunajewski, a autorem słów jest znany i ceniony polski tekściarz Jacek Cygan.
Utwór pochodzi z filmu komediowego „Smacznego, telewizorku” powstałego w 1992 roku w reżyserii Pawła Trzaski. Komedia ukazuje maniaków telewizji, którzy narkotycznie uzależnieni od szklanego ekranu pozostając głuchymi i ślepymi na problemy rzeczywistego świata.
Pomimo upływu lat od powstania filmu utwór „Sercem patrz” nadal jest bardzo aktualny, a nawet śmiało można pokusić się stwierdzeniem, że do dzisiejszych czasów pasuje o wiele bardziej. Tekst utworu zachęca słuchacza do tego, aby w dzisiejszym bardzo technologicznym świecie starać się jak najwięcej patrzeć na życie własnym sercem, a nie tylko przez pryzmat szklanych monitorów, od których ludzie są niestety mocno uzależnieni.
Producentem i realizatorem nagania jest Wytwórnia MG Studio w Bydgoszczy pod kierownictwem Marcina Grzelli.
Remigiusz Kuźmiński
Remigiusz Kuźmiński. Absolwent Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie wokalistyki jazzowej profesor Joanny Żółkoś-Zagdańskiej oraz wokalistyki klasycznej profesora Krzysztofa Szydzisza, a także w klasie dyrygentury jazzowej profesora Andrzeja Zubka oraz dyrygentury klasycznej profesor Moniki Wilkiewicz i profesora Radosława Wilkiewicza. Pięcioletnie dzienne muzyczne studia magisterskie ukończył w czerwcu 2007 roku. Obronił pracę magisterską i koncert dyplomowy na ocenę bardzo dobrą oraz uzyskał wyższe wykształcenie muzyczne jako dyplomowany wokalista i dyrygent z tytułem magistra sztuki. Otrzymał także pełne kwalifikacje pedagogiczne. Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia imienia Juliusza Zarębskiego w Inowrocławiu w klasie wokalistyki klasycznej profesora Janusza Ratajczaka i profesor Małgorzaty Ratajczak oraz Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Żeromskiego w Inowrocławiu, które ukończył maturą. Posiada głos szkolony o barwie i skali tenora lirycznego. W swojej technice wykonawczej łączy emisję głosu jazzową z klasyczną, co ściśle związane jest z przebiegiem jego edukacji. Artysta urodził się 1 maja 1981 roku w Szubinie na Pałukach, a wychowywał w Zalesiu Barcińskim. Pochodzi z rodziny o wielopokoleniowych tradycjach muzycznych, w której jako jedyny posiada wyższe wykształcenie muzyczne. Jego pradziadek – powstaniec wielkopolski, był założycielem i dyrygentem Orkiestry Dętej w Wapiennie, siostra śpiewała w chórze, natomiast ojciec jest instrumentalistą. Uzdolniona muzycznie jest również siostrzenica artysty oraz wielu innych krewnych. Muzyk zadebiutował na scenie w wieku sześciu lat. Sztuka muzyczna to jego powołanie oraz zawodowa profesja. Czynnie koncertuje oraz komponuje muzykę i pisze teksty do własnych utworów. Ma na swoim koncie wydane albumy płytowe oraz teledyski. Wykonuje wysokiej klasy repertuar muzyki około jazzowej i około klasycznej typu pop-jazz, soul, funky, r&b, musical, pop-opera, gospel, filmowa, literacka i aktorska.
Link do utworu: