Ambasadorzy programu Jolanta Żółkowska i Kevin Aiston Od końca stycznia w Warszawie działa nowy program – Dom Bezpieczny. Jego cel? Zbudowanie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego życia oraz użytkowania domów i mieszkań.

Uczestnicy tej społecznej inicjatywy chcą pokazać, jak można w prosty sposób zabezpieczyć się przed zagrożeniami włamania, pożaru, wypadku czy choćby zalania mieszkania. Niby banał, ale czy na pewno wszyscy wiemy jak?

Kłódkę łatwo można otworzyć przy pomocy niewielkiej pęsetki, okno sforsować używając jedynie śrubokręta. Popularne kraty instalowane w oknach domów jednorodzinnych utrudniają wprawdzie złodziejowi dostanie się do wnętrza, ale też są śmiertelną pułapką dla mieszkańców podczas pożaru. Zatem rozwiązanie jest ryzykowne.

Bardzo potrzebne jest usystematyzowanie i przekazanie obiektywnej, kompletnej wiedzy na temat zabezpieczeń i bezpieczeństwa.

Dom BezpiecznyDom Bezpieczny to ogólnopolska akcja powstała z inicjatywy Ogólnopolskiego Zrzeszenia Dystrybutorów i Montażystów Stolarki oraz Centrum Informacji Branżowej. Jest to jednocześnie koalicja instytucji i firm, dla których kwestia bezpieczeństwa jest szczególnie istotna, a ich przedstawiciele dysponują ogromnym doświadczeniem i wiedzą. Należą do nich: Polska Izba Systemów Alarmowych, Związek Producentów Okuć Budowlanych, Stowarzyszenie Przetwórców Szkła Budowlanego i Polskie Stowarzyszenie Serwisów Kluczowych. Wsparcia merytorycznego udzielają firmy: Pilkington, Winkhaus, Porta, Roto, Hormann, Krispol, Aluprof oraz Wiśniowski. Ambasadorami programu zostali znani i lubiani: aktorka Jolanta Żółkowska i Kevin Aiston, najbardziej znany strażak w Polsce.

 DB

Wiadomości i informacje z Warszawy http://kurier-warszawski.pl