Cypr − była kolonia brytyjska − cieszy się coraz większą popularnością jako miejsce do nauki języka angielskiego. Szkoły oferują kursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Możliwe są też kursy rodzinne − adresowane do rodziców z dziećmi. Oferta obejmuje także zajęcia indywidualne oraz dla pracowników firm.Kursy przygotowują do egzaminów GCE, IGCSE, IELTS czy TOEFL. Przykładowo IELTS (International English Learning Testing System) to egzamin dla osób, które chciałyby kontynuować naukę na jednym z uniwersytetów brytyjskich. Jest on akceptowany przez wszystkie wyższe uczelnie w Wielkiej Brytanii. Również przez rząd Cypru. Szkoły oferują nauczanie całoroczne lub wakacyjne (w okresie czerwiec−sierpień), po którym słuchacz otrzymuje Certyfikat Uczestnictwa. To drugie można wykupić na okres od 1 do 4 tygodni. Cena obejmuje również przewóz z miejsca zakwaterowania do szkoły i materiały na zajęcia.
Lektorzy to doświadczeni native speakers, którzy przez cały czas trwania nauki monitorują pracę uczniów, aby zapewnić uczestnikom maksymalne korzyści ze spędzonego na Cyprze czasu.
Zajęcia odbywają się w przestronnych, doskonale wyposażonych salach lekcyjnych. Wysoko wykwalifikowani nauczyciele posługują się wyłącznie najnowszymi materiałami dobranymi do każdego rodzaju kursu. Szkoły wykorzystują nowoczesne metody nauczania, korzystając przy tym z profesjonalnych laboratoriów językowych, bibliotek, klimatyzowanych sal lekcyjnych, komputerowych, konferencyjnych, kinowych. Posiadają nawet własne sale sądowe! Dostęp do internetu jest darmowy i nieograniczony.

Pełna wersja tego i pozostałych artykułów dostępna jest w papierowym wydaniu Kuriera Warszawskiego nr 1-2 (55)/2017.

Wiadomości i informacje z Warszawy http://kurier-warszawski.pl