„Zimowe poranki” to cykl spotkań w Świetlicy Nowego Teatru w Warszawie organizowany w sezonie zimowym. Spotkania adresowane są do dzieci w wieku od 0 do 2,5 roku, gdzie w towarzystwie rówieśników mogą oddać się zabawie i miło spędzić czas. W tym czasie dzieci są pod opieką opiekunów, a organizowane są dla nich różnorodne atrakcje, takie jak zabawy, gry, integracje czy aktywności związane z tańcem i ruchem. Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem, a w swojej formie mają na celu zerwanie z szarymi i smutnymi porankami zimowego okresu.

W teatrze organizowane są nie tylko atrakcje dla najmłodszych, ale również spotkania wydawnicze czy wykłady, związane z krytyką szeroko pojętej sztuki, jak i roli teatru w przestrzeni publicznej czy analizie społecznej. W ujęciu teoretycznym twórcy i prowadzący mają na celu odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie w społeczeństwie plasuje się teatr i jak odpowiada on na aktualne wydarzenia społeczne czy polityczne. Dodatkowo teatr prowadzi bardzo rozbudowany program edukacji teatralnej, organizując wydarzenia dla każdej grupy wiekowej. Mają one charakter poszukiwania pewnej indywidualnej formy ruchu, a także konwencję warsztatową. Dzięki temu teatr pozwala sobie na pośrednią edukację widza. „Zimowe poranki” skierowane są do najmłodszych widzów i mają na celu poszukiwanie ruchu i zrozumienia za pomocą różnorodnych aktywności w kontekście zabawy i interakcji z rówieśnikami.

Cykl spotkań „Zimowe poranki” przeciwstawia szarość codziennych, zimnych poranków dnia codziennego z kolorową radością małego dziecka, dzięki czemu spotkania mają spójny charakter. Cykl ma również na celu niejaką animację rodziców dzieci, którzy mają okazję się spotkać i wspólnie wziąć udział w warsztatach. Bilety na wydarzenia organizowane przez Nowy Teatr można zakupić w kasie Nowego Teatru, za pośrednictwem strony internetowej e-bilet oraz w punktach sprzedaży w Warszawie.