Koronawirus jest postrzegany jako coraz poważniejsze zagrożenie. Szopi.pl rozpoczął dwutygodniową akcję darmowego dostarczanie zakupów spożywczych osobom z grupy wiekowej powyżej 60 roku życia, najbardziej narażonych na powikłania w przypadku zachorowania na COVID 19. Z aplikacją Szopi.pl lub za pośrednictwem strony internetowej www.szopi.pl zakupy można zrobić w kilku sklepach stacjonarnych, m.in. Lidl, Biedronka, Carrefour i Auchan.

Aby skorzystać z darmowej dostawy produktów należy zarejestrować się w serwisie www.szopi.pl lub ściągnąć aplikację szopi na telefon komórkowy z systemem Android lub iOS i podać swój wiek.

Jak zamawiać w Szopi.pl?

Za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub strony www.szopi.pl klient wybiera produkty z określonego sklepu stacjonarnego. Klienci 60+ płacą wyłącznie za produkty, dostawa jest za darmo. Przeszkolony szoper realizuje osobiście zamówienie wybierając najświeższe produkty – np. warzywa i owoce. Później dostarcza zakupy pod wskazany adres, do samych drzwi. Klienci mogą określić przedział godzinowy, który im pasuje – nawet 2 godziny od złożenia zamówienia. Usługa jest dostępna obecnie w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu.

Przywożący zamówienia, tzw. szoperzy dla bezpieczeństwa dokonują wyłącznie transakcji bezgotówkowych.