Stare Miasto w Warszawie to jeden z głównych turystycznych punktów na mapie Polski. Tutaj można prawdziwie poczuć historię oraz zobaczyć, jak nowoczesność łączy się z tradycją. Warszawa to naprawdę wiele możliwości do odpoczynku oraz podziwiania zabytkowej architektury, jednak Stare Miasto ma swój unikalny charakter, któremu wręcz nie można się oprzeć, co wciąż udowadniają odwiedzający stolicę Polski turyści, ale i regularnie oraz licznie, sami mieszkańcy stolicy.

Położenie i trochę historii

Stare Miasto znajduje się na skarpie w dopływie rzeczki Kamionki, dzięki czemu okolica zyskuje na swojej malowniczości. Jest najstarszą częścią stolicy pełną architektury pochodzącej z XVII i XVIII wieku. Całość otoczona jest murami obronnymi z okresu XIV – XVI wieku. Stare Miasto tak jak i całość Warszawy zostały w dużej mierze zniszczone w czasie II Wojny Światowej. Po wojnie zespół ekspertów zajął się odbudową stolicy z dużym naciskiem na odzyskanie piękna  właśnie tej części. Za symboliczną datę odbudowy Starego Miasta przyjmuje się 1 września 1947. Dziś znajdują się tam piękne kamienice, restauracje oraz architektura, która zapiera dech w piersiach. To z pewnością jedna z wizytówek dzisiejszej Warszawy.

Stare Miasto w Warszawie – tu chętnie się wraca!

Stare Miasto to miejsce, w którym spędzi się niezapomniane chwile i do którego jeszcze nie raz będzie się chciało wrócić. Zawsze czeka bowiem na nowych odwiedzających, trwając w swoim stoickim pięknie i historycznej szacie. Lokalizacja ta zachwyca i pobudza wyobraźnię, przywołując na myśl historię stolicy. Spacer na Stare Miasto w Warszawie jest podróżą w przeszłość. W tym miejscu historię się czuje, ponieważ przenika ona każdy kamień, każdy łuk i każde skrzyżowanie. Jest to podróż, która wywoła wrażenie i pozostawi… pewien niedosyt. Z pewnością na jednej wizycie w tym miejscu się nie skończy. Planując zobaczyć coś ciekawego i pochłonąć dużą dawkę historii warto uwzględnić Stare Miasto na swojej podróżniczej mapie.