Twoja szafka kuchenna jest pełna niepotrzebnych przedmiotów, a szafa się nie domyka od nadmiaru ubrań? Chętnie pozbyłbyś się zabawek po dziecku? A może chcesz, żeby Twoje planszówki i książki trafiły w dobre ręce? Szukasz ciekawego dodatku do mieszkania? Myślisz o życiu w sposób bardziej minimalistyczny? Jeżeli chcesz oddać rzeczy w dobrym stanie, kupić coś w niskiej cenie, a jednocześnie wspierać potrzebujących i planetę – odwiedź sklep charytatywny „Sklepowisko”.

Sklepowisko” prowadzone jest przez Fundację „Siłą Rzeczy” i działa przy ul. Bazyliańskiej 1. Od 2016 r. funkcjonuje na warszawskim Bródnie i wspiera finansowo, rzeczowo, a także poprzez poradnictwo osoby w różnych kryzysach: starsze, samotne, chore czy w trudnej sytuacji emocjonalnej czy materialnej. Jest punktem integracji społeczności lokalnej, dlatego problemy najbliższego otoczenia są mu szczególnie bliskie. Drugim ogniwem działalności Fundacji i „Sklepowiska” jest ekologia, a także edukacja ekologiczna – sklep charytatywny przyczynia się przecież do redukcji obiegu śmieci. Fundacja działa nie tylko charytatywnie, ale także ekologicznie. Daje drugie życie nie tylko ludziom, lecz również przedmiotom.

Sklep charytatywny „Sklepowisko” przyjmuje od Darczyńców indywidualnych, a także instytucji rzeczy, które następnie sprzedaje w niskich cenach, a zysk przeznaczany jest na działania statutowe. Działania koncentrują się na dawaniu „drugiego życia”. Środowisko nie ma głosu, musimy zatem mówić za niego, a głos osób w kryzysach jest często zbyt słaby, żeby go usłyszeć. Od początku była to istota działalności Fundacji. Działania ekologiczne skupiają się też na edukacji, ostatnio przeprowadzona została w warszawskich szkołach i przedszkolach Gra charytatywno-ekologiczna „Wyścig PO(koronę)MOCY”.

Do Sklepowiska możesz oddać prawie wszystko: meble, ubrania, buty, artykuły dekoracyjne i wyposażenia wnętrz, akcesoria kuchenne, zabawki, książki, pralkę, kuchenkę itp. Warunkiem jest to, że ta rzecz jest w dobrym stanie i nadaje się do użytkowania. Dlaczego warto oddać niepotrzebne rzeczy albo kupić w sklepie charytatywnym? Masz gwarancję tego, że Twoje rzeczy trafią w dobre ręce, do osoby, która rzeczywiście chce je mieć, bo przecież za nie zapłaci. Minimalizujesz wtedy ryzyko, że Twoje rzeczy znajdą się u osoby, która tak naprawdę ich nie potrzebuje, wzięła bo były za darmo, albo dostała od pracowników placówki pomocowej, a finalnie i tak skończą one na śmietniku. Co do śmietnika… Oddawanie rzeczy jest ekologiczne, bo przyczynia się do redukcji obiegu śmieci. Dla osób kupujących jest natomiast miejscem gdzie mogą tanio kupić rzeczy, czasem bardzo wysokiej jakości czy nabyć oryginalne przedmioty. To rozwiązanie dobre dla człowieka i planety. Przed przywiezieniem rzeczy do „Sklepowiska” zadzwoń pod numer: 507 111 927 lub napisz: kontakt@sklepowisko.org. Po rzeczy wielkogabarytowe pracownicy sklepu są w stanie pojechać i odebrać w dogodnym terminie. Zapraszamy.