Organizatorzy Biegu Pamięci w hołdzie Powstańcom Warszawskim zapraszają na kolejną edycję już 23 września br. Bieg odbędzie się pod hasłem: „Oni przelewali krew, my przelewamy tylko pot”. Część dochodu z tego wydarzenia zostanie przeznaczona na pomoc weteranom Powstania Warszawskiego, jak również weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych.

73 lata temu Powstańcy przelewali krew, 23 września 2017 roku przelejemy pot pokonując własne bariery, biegnąc w wolnej Polsce, odbudowanej Warszawie, na szczyt Kopca Powstania Warszawskiego usypanego w latach 1946–50 z gruzów stolicy.

Bieg odbędzie się w Warszawie 23 września br. w godzinach 12:30  – 22:00. Jego formuła polega na maksymalnie 63-krotnym pokonaniu odcinka (dowolna ilość okrążeń) biegnącego od podnóża kopca na szczyt schodów, następnie obiegając go zalesioną ścieżką w kierunku startu lub mety, które zlokalizowane są u podnóża kopca. Trasa ma charakter ok. 700-metrowej pętli, a ze względu na swój nieco ekstremalny charakter stanowi nie lada wyzwanie. Co ciekawe, to wyjątkowe tego typu wydarzenie sportowe na Kopcu Powstania Warszawskiego. Zawody nie przewidują klasyfikacji ani zwycięzców. Każdy zawodnik Biegu Pamięci, niezależnie od przebytego dystansu, traktowany jest jak triumfator. Warto podkreślić, że ci, którzy zdołają zaliczyć 63 pętle pokonają dystans większy od maratonu!

Bieg ten ma być szczególnym wyrazem hołdu wobec tragicznego wydarzenia, jakim było Powstanie Warszawskie. Pragniemy również oddać hołd weteranom Wojska Polskiego – żołnierzom zaangażowanym niegdyś w konflikty zbrojne oraz misje stabilizacyjne na całym świecie.

Chcemy w ten sposób symbolicznie połączyć przeszłość i teraźniejszość, podkreślając pamięć
i szacunek wobec tych, którzy stali i stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zależy nam na ocaleniu od zapomnienia piosenki powstańczych z okresu PW. W związku z tym każdy zawodnik otrzyma
w pakiecie startowym kompilację pt. „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego”.

Część dochodu z imprezy zostanie przeznaczona na pomoc weteranom Powstania Warszawskiego, jak również weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych.

Zapisy są możliwe na oficjalnej witrynie biegu: biegnakopiecpw.pl 

Organizatorami wydarzenia są DEM’a Promotion Polska oraz Fundacja „Sprzymierzeni z GROM”.

Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Dzielnicy Mokotów, p. Bogdan Olesiński oraz Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Wojska Polskiego

Patronat Medialny objęły portale treningbiegacza.pl, maratonypolskie.pl.

Przydatne linki:

Strona biegu: http://biegnakopiecpw.pl/

Fanpage: https://www.facebook.com/biegnakopiecpw/

Profil na instagram: https://www.instagram.com/biegajmyzdema/

Relacja z I Biegu na Kopiec PW: https://www.youtube.com/watch?v=34i1StCeEQU