Teatr Syrena to jeden z najsłynniejszych teatrów muzycznych w Polsce. Jego misja opiera się na dbaniu o najwyższy poziom artystyczny przedstawień, ale również na korzystaniu w nowoczesnych przestrzeni, jak i licznych odwołaniach do współczesności. Obecny dyrektor, Jacek Mikołajczyk, pragnie przekształcić Teatr Syrena w nowoczesny teatr muzyczny nastawiony na szeroką publiczność. Spektaklem inaugurującym był musical „Czarownice z Eastwick”, którego premiera odbyła się 3 marca 2018 roku.

„Rodzina Addamsów” w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyserował Jacek Mikołajczyk. Kierownictwo muzyczne spektaklu objął Tomasz Filipczak i Piotr Deptuch. Za choreografię odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię zaprojektował Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. Jacek Mikołajczyk obecny jest na polskiej scenie teatralnej, jak i filmowej już wiele lat, co daje mu ogromne doświadczenie w tworzeniu różnorodnych dzieł.

Spektakl będzie zajmował większą część repertuaru w teatrze w tym miesiącu. Będzie go można zobaczyć w Teatrze Syrena w dniach 14-23 marca. W niektóre dni również dwukrotnie. Bilety na przedstawienie można nabyć tradycyjnie w kasie teatru lub za pośrednictwem strony internetowej. Dodatkowo widzowie uzyskują możliwość korzystania z różnorodnych portali, które oferują sprzedaż biletów na wydarzenia.