Nowy Teatr to komunikacja między widzem a reżyserem. Nawiązanie nici porozumienia lub rozpoczęcie od prowokacji pozwala nawiązać dialog z publicznością, a sam dialog nie musi być spokojny, może być burzliwy. Dzięki temu zmusza do refleksji, spojrzenia na siebie i świat oraz ponownej oceny swoich argumentów. Dialog potrafi zburzyć zastaną rzeczywistość i pozwolić wyłonić się z niej zupełnie innemu obrazowi – z korzyścią dla widza, który zaczyna na nowo poznawać to, co stare z zupełnie nowej perspektywy. Przedstawiane spektakle poruszają wyobraźnię oraz budują porozumienie ponad podziałami i uprzedzeniami, a z tego wszystkiego wyłania się obraz nie tylko nowej Warszawy, lecz również rzeczywistości.

To, co najlepsze w teatrze

Nowy Teatr na swoich deskach prezentuje to, co najlepsze w teatrze europejskim. Wszystkie prezentacje mają szerszy kontekst, nie ograniczając się jedynie do występów i rozmów z twórcami. Nowy Teatr stara się budować „głębokie rozumienie dzisiejszej sytuacji kultury europejskiej i jej artystycznej ekspresji”. Właśnie, dlatego na deskach teatru kładzie się nacisk nie tylko na to, co aktualnie się dzieje, ale również powraca do najistotniejszych zjawisk kultury minionego wieku. Pole odbioru w Nowym Teatrze ulega ciągłemu rozszerzaniu. Łączenie prezentacji, dyskusji, wykładów, działań edukacyjnych oraz warsztatowych daje publiczności lepszy wgląd w to, jak teatr żyje, czym się motywuje w działaniu i do czego zmierza.

Warto przyjść i się otworzyć

Nowy Teatr znajduje się przy ul. Madalińskiego 10/16 w Warszawie. Jest to miejsce, które dostarcza prawdziwej kulturalnej uczty, pozwala otworzyć się zmysłom oraz zmusza do refleksji nad sobą i otaczającym światem. Odbywające się spektakle uwalniają z codziennego marazmu oraz obowiązków pozwalając myślom polecieć dalej i szybciej. Nowy Teatr to nie tylko miejsce, to przeżycie!