Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie od 2013 roku zwane Muzeum w Wilanowie jest miejscem dla wielu pięknych eksponatów, pośród których każdy pasjonat sztuki znajdzie coś dla siebie. Szeroka kolekcja dostarcza wyjątkowych wrażeń, radując umysł pięknem minionych czasów. Muzeum zostało utworzone w 1995 roku w wyniku nadania mu osobowości prawnej i wydzielenia z Muzeum Narodowego w Warszawie. Siedzibą samego muzeum jest rezydencja Jana III Sobieskiego. W muzeum znajdują się rozległe zbiory sztuki, których trzon stanowi kolekcja wilanowska utworzona przez Stanisława Kostkę Potockiego, którą udostępnił szerszemu gronu odbiorców w 1805 roku. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie sprawuje pieczę na 89 hektarami, które zajmuje zespół pałacowo – parkowy, którego centrum stanowi wilanowski pałac.

Cała lista zabytków

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, a raczej jego siedziba główna wpisana jest na listę zabytków. Jednak poza samym pałacem do muzeum przynależy ponad 30 obiektów różnej wielkości, które również mają status zabytku. Są to między innymi – oficyna kuchenne, kordegarda, stajnia, oranżeria, dom ogrodnika, most rzymski, czy pompownia. Zarządzane przez muzeum są również znajdujące się w pobliżu parki: wilanowski, Morysin oraz łączące je jezioro wilanowskie W muzeum można podziwiać dzieła malarskie pędzli najlepszych światowych mistrzów, a także szeroki zakres artefaktów ze sztuki stosowanej.

Miejsce do wyjątkowego spędzenia czasu

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to miejsce, w którym można pozwolić myślom odetchnąć i płynąć spokojniej. Tutaj mimo bliskości wielkiego miasta można skutecznie uciec od codziennego zgiełku i hałasu, znajdując na powrót swój balans. Bycie otoczonym z każdej strony wysublimowanym pięknem oraz historią, którą chłonie się z każdym kolejnym krokiem działa kojąco na zmysły. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie to miejsce zarówno do samodzielnej wędrówki i refleksji, jak i lokalizacja idealna do wspólnych, rodzinnych wyjść. Znajdująca się tutaj sztuka ma charakter ponadczasowy i szybko potrafi poruszyć to, co najwrażliwsze w człowieku bez względu na pokolenie.