Jak opowiedzieć o sile wielkiej przyjaźni dziecka ze zwierzęciem, łącząc świetnie opowiedzianą historię, z zaskakującymi zwrotami akcji i bystrym humorem? Z pewnością udało się to twórcą francuskiego filmu familijnego pt. „Mia i biały lew”, który już możemy zobaczyć w warszawskich kinach. Film w ciekawy sposób łączy wszystko to, co powinno znaleźć się w takiej historii, przekazując przy tym najważniejsze wartości, a także opisując relacje wielkiej przyjaźni.

Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję.

Bohaterka będzie musiała rozstać się ze swoim przyjacielem na zawsze. Mia jednak nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Właśnie tutaj zaczyna się właściwy test ich wielkie przyjaźni, a także największa przygoda w życiu bohaterki i jej potężnego przyjaciela. Czy ta zakazana przyjaźń przetrwa ciężkie próby? Przekonajcie się!

W Warszawie można zobaczyć film w niemalże każdym, familijnym kinie. Film „Mia i biały lew” to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier kina familijnego tego roku. Film można zobaczyć w Multikinie Targówek, Multikinie Ursynów, Multikinie Wola, jak również w Multikinie Złote Tarasy. Dodatkowo warto wybrać się do Cinema 3D Reduta, Cinema City Arkadia, Cinema City Bemowo, Cinema City Białołęka, Cinema City Janki, Cinema City Mokotów, Cinema City Promenada, Cinema City Sadyba. Wymienione kina posiadają projektory najwyższej jakości, jak również komfortowo wyposażone sale. Bilety można zakupić w kasie teatru lub za pośrednictwem strony internetowej określonej sieci kin.