Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najlepiej funkcjonujących i popularnych teatrów w Polsce. Na bieżąco uaktualniany repertuar sprawia, że każdy widz z pewnością znajdzie coś dla siebie, a każdy wieczór będzie dla niego niezapomnianym wrażeniem, zarówno wizualnym, jak i emocjonalnym. Teatr założyło czworo artystów, ale kojarzono go głównie z nazwiskiem Erwina Axera, który uznawany jest za jednego z największych twórców powojennego teatru. Ideą Teatru Współczesnego było utrzymywanie intelektualnych więzi z krajami Europy Zachodniej (przy politycznemu zwróceniu się ku Wschodowi). Artyści dążyli więc do wykorzystywania literatury i kultury europejskiej, niejako „współczesnej”, do czego właśnie nawiązywała nazwa Teatru. Współcześnie dyrektorem teatru jest Jan Englert, sprawiający również kierownictwo w Teatrze Narodowym. Na deskach teatru wystawiana jest wielka klasyka, jak i najnowsze aktualności dramatyczne.

„Ludzie i anioły” to doskonale napisana komedia, obfitująca w nieoczekiwane, nierzadko komiczne zwroty akcji i jak każda inteligentna zabawa, nie została pozbawiona poważnych refleksji. Sprawia to, że każdy odbiorca sztuki będzie nią zainteresowany w równy sposób. Nocą w mieszkaniu Iwana Paszkina, moskiewskiego przedsiębiorcy, pojawia się nieoczekiwanie tajemniczy gość. Bohater posiada jednak znaczną wiedzę o życiu prywatnym gospodarza i jego intymnych szczegółach. Celem wizyty jest natomiast załatwienie formalności koniecznych do przeniesienia biznesmana na tamten świat. Przedstawienie w brawurowej obsadzie aktorskiej, pełne dynamicznej akcji i niecodziennych zwrotów treści, pozwala na spędzenie niezapomnianego wieczoru.

Przedstawienie „Ludzie i anioły” pojawi się jeszcze w marcowym repertuarze teatru. Pierwsze dwa pokazy będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend, czyli 16 i 17 marca, natomiast kolejne pojawią się kolejno 26 i 27 marca. Bilety można zakupić standardowo w kasie teatru lub za pośrednictwem strony internetowej.