Film dla młodych widzów otwiera nam szerokie spektrum problemów, które mogą pojawić się w młodym wieku. Pozwala to na bezpośrednią konfrontację z nimi, ale również na dokładne przyjrzenie się, z czym mogą mierzyć się dzieci, będąc nastolatkami. To film nie tylko na dzieci, ale również dla dorosłych. Opowiada o sile przyjaźni, niezwykłej determinacji w dążeniu do obranego sobie celu oraz do dorastania, nie tylko w grupie, ale również indywidualnie. Absolutnie obowiązkowa pozycja dla każdej rodziny.

Co roku u południowych wybrzeży Islandii odbywa się największy turniej piłkarski dla dzieci. W tym roku o mistrzowski puchar rywalizuje także dziesięcioletni Jon wraz ze swoim zespołem. Okazuje się jednak, że chłopiec będzie musiał niespodziewanie szybko dorosnąć, biorąc na swoje barki wszelkie problemy wynikające z takiej zmiany. Dorastanie nie będzie się jednak odbywać tylko na boisku wśród grona znajomych i przyjaciół, ale również poza nim, gdzie chłopiec będzie musiał zmierzyć się z problemami i trudnościami każdego dziecka w takim wieku.

Warto zobaczyć ten film ze względu na nieoczekiwane zwroty akcji, zabawne sceny i mnóstwo pozytywnej energii, jaką przekazują nam twórcy filmu. Historia opowiada też o dojrzewaniu, które jest niezwykle ważną zmianą w życiu każdego dziecka. Odbywa się nie tylko na poziomie fizycznym, ale również psychicznym i emocjonalnym. Do tego dochodzi radzenie sobie z wszelkiego rodzaju presjami ze strony społeczeństwa i środowiska, a także z własnymi ograniczeniami… Chłopiec szybko dowie się, że próby przedwczesnego dorastania mogą być trudne i usłane wieloma przeszkodami.

Film to wzruszająca, ale jednocześnie zabawna historia, która z pewnością może być propozycją dla całej rodziny. Familijny film pozwala na spędzenie czasu z rodziną, a także na wspólne spojrzenie na problemy, które mogą się wydawać obce i nieuchwytne z perspektywy biernego rodzica czy dziecka. Wybierzcie się szybko i zafundujcie sobie oraz dzieciom niezapomniane wrażenia filmowe, zakończone pięknym morałem!