Zwycięzca tegorocznej gali oscarowej, czyli prestiżowej nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej to film inspirujący, ale jednocześnie zabawny i pouczający. Amerykańskie kino po raz kolejny pokazuje widzowi, że ciężko mu dorównać. Peter Farrelly tworzy przemyślany scenariusz oparty na prawdziwej historii, który opowiada o przyjaźni dwóch, wrogo nastawionych do siebie mężczyzn. Film opowiada nie tylko o sile relacji dwojga bohaterów, dzięki której udaje się przezwyciężyć stereotypy, ale również rzuca światło na aspekty kolonizacji w Ameryce czy na różnorodność kulturową.

Fabuła opiera się na podróży bohaterów, którzy wspólnie przemierzają Stany Zjednoczone. Główny bohater jest zatrudniony u czarnoskórego pianisty, który wybiera się na tournee po kraju. Pracownik jest jednak cwaniaczkiem, który uprzedzeniowo traktuje afroamerykanów. W czasie podróży przyjdzie im się zmierzyć z wieloma przeciwnościami, którym będą musieli wspólnie stawić czoła. A w tarapatach nie ma miejsca na podziały… Z pozoru różni ich wszystko: od majątku i wykształcenia, przez sposób bycia, po ulubione jedzenie i rozrywki. Z czasem jednak będą mieli okazję przekonać się, że tak naprawdę więcej ich łączy, niż dzieli. Ich wspólna, pełna przygód podróż stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

„Green Book” można obejrzeć właściwie w każdym kinie w Warszawie. Grany jest w Multikinie Targówek, Multikinie Ursynów, Multikinie Wola, Multikinie Złote Tarasy. Dodatkowo warto wybrać się na film do kina Atlantic, Cinema 3D Reduta, Cinema City Arkadia, Cinema City Bemowo, Cinema City Białołęka, Cinema City Białołęka, Cinema City Janki, Cinema City Mokotów, Cinema City Promenada, jak i Cinema City Sadyba. Film zobaczymy również w kinie Elektronik, Helios Blue City, Iluzjon Filmoteki Narodowej, w Kinotece, kinie Kultura, kinie Luna, kinie Muranów oraz kinie Wisła. Bilety na seans można nabyć standardowo w kasie kina, jak i za pośrednictwem strony internetowej. Widzowie mają możliwość zakupu biletu za pomocą specjalnego portalu sprzedażowego.