Finansista Roku 2015 i Finansowa Marka Roku 2016

696
Kurier Warszawski http://kurier-warszawski.pl
Już po raz 16. redakcja „Gazety Finansowej” przyznała nagrodę i wyróżnienia dla Finansistów Roku i Finansowej Marki Roku. W tym roku tytuł FINANSISTY ROKU 2015 przyznano Adamowi Kicińskiemu, prezesowi CD Projekt, za sukces, jaki firma osiągnęła na rynku gier komputerowych w Polsce i na świecie. Redakcja doceniła również umiejętności przedsiębiorców, którzy na trudnym terenie, jakim niewątpliwie jest polski rynek, potrafią z sukcesem zadbać o dobre imię marki, którą reprezentują. Galę poprowadził Marek Sokół.


Redakcja „Gazety Finansowej” doceniła Adama Kicińskiego za odwagę i determinację w dążeniu do celu, czego efektem jest osiągnięcie wielkiego sukcesu na rynku gier komputerowych w Polsce i na świecie. Wyprodukowana przez CD Projekt gra  „Wiedźmin 3: Dziki Gon” zdobyła rzeszę fanów na całym świecie, co przełożyło się bezpośrednio na doskonałe wyniki finansowe giełdowej spółki. W ubiegłym roku przychody netto CD Projektu sięgnęły 798 mln zł wobec 96 mln zł w 2014 roku. W uzasadnieniu redakcja doceniła także autora sagi o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego, wielokrotnego laureata nagrody im. Janusza Zajdla – bez którego CD Projekt nie podbiłby świata gier.
Wyróżnienia Finansista Roku 2015 otrzymali natomiast: wydawnictwo Supernowa, Kapsch Telematic Services (operator systemu viaTOLL oraz via AUTO), PZL-Świdnik, Sekcja Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki, Instytut Staszica, Biznesalert.pl.

 

Pełna wersja tego i pozostałych artykułów dostępna jest w papierowym wydaniu Kuriera Warszawskiego nr 4 (54)/201

Wiadomości i informacje z Warszawy http://kurier-warszawski.pl