Fat burnery to angielskie określenie na spalacze tłuszczu, które po prostu się przyjęło w społeczeństwie i wiele osób w ten sposób określa te odżywki wspierające odchudzanie poprzez zwiększone spalanie tkanki tłuszczowej. Fat burnery od dłuższego już czasu są dostępne na rynku, jednak z różnych względów wiele osób wciąż się ich obawia. Możliwe, że jest to spowodowane wieloma historiami, gdzie problemy z nadwagą i chęć ich pozbycia się doprowadziła do poważnych konsekwencji.

Jednak w zdecydowanej większości przypadków tego typu historie były oparte o pewne błędne założenia osób, których one dotyczą. Jakich? Dla przykładu można podać chęć zrzucenia zbędnych kilogramów stosując “magiczne pigułki” na odchudzanie bez żadnej aktywności fizycznej lub po prostu przyjmowanie preparatów z nieznanego pochodzenia. Trzeba odpowiedzieć wprost, że nie ma to nic wspólnego z popularnymi fat burnerami, czy też spalaczami tłuszczu. Dla potwierdzenia tego wszystkiego, wystarczy zawsze uważnie sprawdzać składy wszystkich odżywek i suplementów diety. A co można znaleźć we wspomnianych fat burnerach?

Co można znaleźć w składzie fat burnera?

W zależności od tego, jakiego rodzaju jest to spalacz tłuszczu, będzie można w nim znaleźć nieco inne składniki. Jeden z najbardziej podstawowych podziałów fat burnerów będzie także wyznacznikiem tego, co znaleźć można w ich składzie. Pod tym kątem dzieli się spalacze tłuszczu na: naturalne, półsyntetyczne i syntetyczne. Te pierwsze są oparte jedynie na naturalnych substancjach odżywczych, takich jak np. ekstrakty roślinne. Natomiast półsyntetyczne oraz syntetyczne mówią nam o tym, w jakim stopniu składniki te były otrzymywane w wyniku procesu przemysłowego (gdzie syntetyczne są w całości pozyskiwane tą drogą).

To jaki rodzaj pod kątem składu fat burnera będzie lepszym rozwiązaniem jest dość mocno indywidualną sprawą. Wszystko z uwagi na możliwe alergie na poszczególne substancje naturalne bądź syntetyczne. Z tego względu zawsze najbezpieczniej jest się skonsultować ze specjalistą w celu dobrania najlepszego fat burnera dla siebie. Natomiast te mogą być skutecznym wsparciem w odchudzaniu, a co najważniejsze – bezpiecznym dla zdrowia.

Przykłady substancji odżywczych w spalaczach tłuszczu

Tak naprawdę substancji mających na celu wsparcie organizmu w procesie odchudzania jest znaczna ilość. Wystarczy wspomnieć o tych najbardziej podstawowych takich jak, ekstrakt z zielonej herbaty, zielonej kawy, tamaryndowca malabarskiego, pieprzu czarnego (piperyna), papryczek chili, pieprzu cayenne, gorzkiej pomarańczy itp. Różnego rodzaju substancji jest naprawdę wiele, a przecież te powyżej są jedynie tymi w pełni naturalnymi. Do pozostałych substancji odżywczych można przypisać m.in. l-karnitynę, czy też sprzężony kwas linolowy (CLA). 

To tylko przykłady mające zobrazować jak dużo możliwości jest przed osobami, szukającymi wsparcia dla swojego organizmu przy odchudzaniu. Warto jednak pamiętać i wyraźnie podkreślić, że nie wszystkie substancje mogą działać w określonych przypadkach. Co więcej, nie wszystkie będą dla nas w 100% bezpieczne oraz nie są to magiczne substancje pozwalające schudnąć bez odpowiedniej aktywności fizycznej. To tylko podkreśla jak ważne jest odpowiednie skonsultowanie swoich planów suplementacyjnych ze specjalistą. Tak samo istotne jest pozyskiwanie spalaczy tłuszczu tylko z oficjalnych źródeł sprzedaży, takich jak specjalistyczne sklepy z suplementami.