Kto z nas nie zna „Dzieci z Bullerbyn”? Ta kultowa już powieść na dobre zagościła w sercach najmłodszych dzieci. Tym razem możemy zobaczyć ją na deskach teatru muzycznego Teatr Syrena w Warszawie już w najbliższym miesiącu. Opowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach sympatycznej osady Bullerbyn zna niemal każdy, bo powieść Astrid Lindgren to szkolna lektura, a zarazem jedna z ukochanych książek dzieciństwa wielu pokoleń. Teraz dziadkowie, rodzice i dzieci mogą obejrzeć jej sceniczną wersję na deskach naszego teatru.

Teatr Syrena to jeden z czołowych i najbardziej rozpoznawalnych teatrów warszawskich. Misją instytucji jest przede wszystkim połączenie klasycznego i tradycyjnego dorobku z nurtami sztuki nowoczesnej. Teatr pragnie również, aby jego twórczość była przyjazna dla widzów, a także z pietyzmem dba o najwyższym poziom artystyczny. Dlatego też może porównywać się z najlepszymi. Współautorem adaptacji i reżyserem przedstawienia jest Krzysztof Jaślar, którego muzyczne spektakle stały się przebojami Teatru Syrena. Jak zwykle w przypadku naszych przedstawień dla dzieci, tak i tym razem spektakl pełen jest melodyjnych piosenek i tańca, dzięki czemu dla każdego dziecka będzie to niezapomniane przeżycie.

Rozbrykane i zawadiackie dzieciaki chcą jak najlepiej się bawić i umilić sobie czas w małej osadzie. Dodatkowo muszą zmierzyć się z różnymi wątpliwościami, jak i przeszkodami. Powieść w ciekawy sposób stawia również na ukazanie ciekawych i interesujących zabaw, które wspólnie wymyślały dzieci, by pobudzić swoją wyobraźnię. Opowieść zabawna, piękna, a jednocześnie edukacyjna opowiada o sile prawdziwej przyjaźni i dziecięcych problemach w magicznym świecie zabawy.

Przedstawienie będzie grane w Teatrze Syrena w dniach 24-27 kwietnia, w niektóre dni dwukrotnie. Pojawi się również w repertuarze majowym w dniach 7, 14, 28 i 29 maja. Bilety dostępne są tradycyjnie w kasie teatru lub za pośrednictwem strony internetowej.