Interesujący film, pokazujący z niezwykłą dozą przemyślanej konwencji, psychikę i uczucia targające głównym bohaterem. Historia oparta na faktach przedstawia biografię młodego chłopaka o twarzy anioła, który na ulicach Buenos Aires popełnia drobne przestępstwa. Jego życie zmienia się w momencie, w którym poznaje Ramona. Wtedy też zaczyna pracować jako seryjny morderca. Ciekawy, wnikliwy i edukacyjny film ma na celu opowiedzenie historii chłopaka, ale jednocześnie ukazanie zawiłości motywacji i jego postępowania.

Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70. 17-letni Carlito (Lorenzo Ferro) o twarzy anioła przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje, by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy spotyka charyzmatycznego przestępcę Ramona (Chino Darín), do głosu dochodzi ciemna strona jego natury. Za niewinnym wyglądem Carlita kryje się brutalna dusza. Film luźno oparty na życiu seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”.

Reżyser odpowiednio podkreśla dysonans młodego wieku i fizycznego piękna sprawcy z ohydą czynów, jakich się dokonał. Prowadząc swój wewnętrzny monolog, Carlitos (Lorenzo Ferro) zaznacza, że jego pochodzenie i wychowanie nie mają nic wspólnego z upodobaniem do łamania prawa. Jego rodzice to uczciwi, bogobojni ludzie, a on po prostu urodził się złodziejem. Bohater nie kryje swojej fascynacji przekraczaniem granic, zarówno w zabójstwach, jak i w swoim życiu. Przy całym okrucieństwie, do jakiego zdolny jest Carlitos, nie wydaje się jednak, aby kierowała nim chęć zysku; to raczej manifest młodego człowieka, który nie chce się podporządkować normom społecznym.

Niezwykle ciekawie opowiedzianą historię można zobaczyć w jednym z najstarszych kin w Warszawie, mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki – Kinotece, jak również w Kinokawiarnii Stacja Falencia. Bilety na pokaz dostępne są standardowo w kasie oraz za pośrednictwem strony internetowej. Nie przegapcie tego, do zobaczenia!