Po dwóch pandemicznych latach powraca akcja schroniska na Paluchu „Adoptuj Warszawiaka”. I choć pogoda zdaje się drwić ze szlachetnych intencji, za oknem zimny wiatr i plucha, to jednak – jeśli myślicie o przyjacielu na całe życie – w sobotę 9 kwietnia warto w samo południe przyjść do Parku Skaryszewskiego poznać psy gotowe na nowy, ciepły dom.

Psiaki będą w godzinach 12:00-15:00 spacerować po parku ze swoimi, działającymi w ramach wolontariatu, opiekunami. To okazja, aby  zobaczyć je w innym środowisku niż to, w którym niestety przebywają na codzień, a zatem to też możliwość, by poznać je lepiej. Niektóre z nich już długo czekają na dom, zresztą – bądźmy szczerzy – każdy dzień bezdomności to dla nich wieczność. Więc jeśli w czasie spaceru jakiś czterołapy urwis oznaczony czerwoną chustą z napisem „Adoptuj mnie” skradnie wam serce, warto porozmawiać z wolontariuszem, który o swoim podopiecznym wie wszystko lub prawie wszystko. Bo każdy pies to odrębny charakter, na którym piętno w dodatku odciska przeżyta historia.

Organizatorzy zapewniają, że podczas wydarzenia będzie można poznać co najmniej kilkadziesiąt psów z Palucha i pomóc w poszukiwaniach dla nich najlepszych domów. Można za darmo zaczipować swojego psa w Czipobusie Fundacji SAFE-ANIMAL oraz wziąć udział w warsztatach robienia kocich zabawek.
W czasie akcji będzie też prowadzona zbiórka darów. Jeżeli macie zbędne koce, duże ręczniki, prześcieradła, duże poszewki, a także dobrej jakości mokrą karmę w puszkach – możecie je przynieść.